ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/28/22 11:01 PM

Познатиот актер после разводот живее во камп приколка во дворот на негов пријател

Џејсон Момоа беше уловен од фотографите во искината маица како излегува од приколка паркирана пред куќата на неговиот пријател.

Холивудскиот актер Џејсон Момоа (42) пред неколку дена ги изненади сите кога објави дека се разведува од својата 54-годишна сопруга Лиза Бонет, а Дејли Мејл сега пишува дека актерот живее во приколка паркирана во дворот на неговиот пријател во куќа во Лос Анџелес. Ѕвездата на филмот „Аквамен“ пред неколку дена е виден како излегува од кампот во искината маица.

Караванот во кој спие откако се разведе од сопругата е паркиран на само неколку милји подалеку од куќата во која живеел со Лиза и нивните деца. Не е познато дали тој официјално се иселил од куќата, но актерот, инаку „тежок“ околу 14 милиони долари, изгледа не гледа причина да се грижи за сместувањето.

Џејсон и Лиза се разведуваат по пет години брак и 16 години заедно. Џејсон ја сподели веста во подолга објава со своите 16,5 милиони следбеници на Инстаграм и објасни што довело до ваквата одлука, која ги оставила во шок нивните обожаватели.

„Сите го почувствувавме притисокот и промените на овие променливи времиња. Во тек е револуција и нашето семејство не е исклучок. Ја споделуваме веста дека се разделуваме за да можеме да продолжиме со животите достоинствено и правично. Љубовта меѓу нас ќе продолжи , се развива како што сака да живее. Се ослободуваме еден со друг за да бидеме она што учиме да станеме. Нашата посветеност на овој свет живот и на нашите деца е непоколеблива“, напиша меѓу другото Момоа.

Џејсон и Лиза се заедно од 2005 година, се венчаа во октомври 2017 година на мала церемонија во Топанга, Калифорнија и имаат две деца, 14-годишната ќерка Лола и 13-годишниот син Нако-Волф.

Таа го привлече вниманието кога имал само осум години, поточно кога ја видел на телевизија во серија во која глуми. Ја запознал кога живеел во хотелска соба, воодушевен што ја запознал омилената актерка од детството која го маѓепсала. Изгледа дека магијата не престанала да работи со текот на времето бидејќи тој не можел да одолее да ја покани на првиот состанок, а дополнително морал да ја моли да вози бидејќи тогаш немал сопствен автомобил.

Извор: Дневник.хр


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1