ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/28/22 7:31 PM

Жената мора да знае да готви – Јелена Ѓоковиќ сподели совет од нашите баби

Глобалната директорка и ко-основач на фондацијата „Новак Ѓоковиќ“, Јелена Ѓоковиќ, не е претерано активна на социјалните мрежи, но секој пат привлекува внимание!

Така беше и овој пат, кога сопругата на најдобриот тенисер на планетата Новак Ѓоковиќ наиде на застарени тврдења, па реши да ги сподели и да одговори на нив.

Јелена прво објави илустрација со реченицата „Жената мора да знае да готви“ и напиша:

„Какво програмирање имаме од раните денови, драги мои“ …

Таа потоа го сподели советот на нашите баби „Секогаш треба да му подготвиш нешто“ и иронично одговори:

“Нели? Тоа е патот до неговото срце.”

Јелена потоа сподели сподели илустрација на која пишува „Мислам дека нема да готви“.

Откако една личност ја праша Јелена што не е во ред со овој совет, Јелена напиша:

„Самата тема е многу интересна за дискусија и удира во самиот центар на сето она што го научивме како деца…“ Жената мора да биде добар готвач „е евергрин класик. Ако се обидов да дадам краток одговор, ова би звучело како и секое живо суштество кое мора да јаде, без разлика на полот и возраста. Колку побрзо научиме да јадеме – без разлика на пол – толку сме поспособни… И не повеќе или помалку женско“, заклучи Јелена.

Извор: Ало.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1