ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/27/22 10:45 PM

Бритни и јас можеме да го повториме тој бакнеж – Мадона планира нова светска турнеја

Запрашана дали некогаш повторно ќе оди на светска турнеја, Мадона во средата на Инстаграм рече: „По ѓаволите, да. Морам. Стадион. Бритни и јас, што мислиш за тоа?“

„Не сум сигурна дали таа некогаш ќе биде подготвена за тоа, но би било навистина одлично. Можеме да го повториме тој бакнеж“, продолжи Мадона, мислејќи на нејзиниот и познатиот настап на Бритна на доделувањето на МТВ музичките награди во 2003 година.

Бритни Спирс нема настапувано во живо откако ја заврши турнејата „Britney: Live in Concert“ во октомври 2018 година, но сега откако пејачката е ослободена од притвор и татковата контрола, таа изрази возбуда што ќе може да ја продолжи својата музичка кариера.

Мадона и покажа јавна поддршка на Спирс за време на движењето #FreeBritney, пишувајќи на Инстаграм минатиот јули: „Вратете ѝ го животот на оваа жена. Ропството беше укинато многу одамна! Смрт за алчниот патријарх кој им го прави ова на жените со векови. Ова е кршење на човековите права! Бритни, доаѓаме да те извадиме од затвор!“

За време на нејзиното вклучување на Инстаграм, Мадона се осврна на нејзината нова музика, велејќи дека снима со други уметници, но дека тоа е „тајна“.

“О Боже мој, многу умирам да правам нова музика, не можете ни да замислите! Како да сум без здив”, изјавила пејачката.

Извор: Б92.нет


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1