ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/27/22 9:38 PM

Како да направите домашна крема против брчки

Како да направите домашна крема против брчки и да го одложите стареењето на кожата. Истражувањата покажаа и дека кокосовото масло содржи антиоксиданси кои го забавуваат појавувањето на брчките.

Потребно ви е за домашна крема против брчки:

половина чаша кокосово масло,

половина лажичка масло од витамин Е,

половина лажичка масло од маточина.

Подготовка:

Во сад ставете го кокосовото масло и изматете за да добиете пенест изглед, а потоа додадете ги маслата и измешајте.

Чувајте ја кремата во стаклен сад, на суво и ладно место. Вака подготвената крема може да трае околу еден месец. Кремата нанесете ја на кожата пред спиење, за да ги ублажите постоечките брчки или да ја одложите појавата на нови.

Извор: Светплус.ком


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1