ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/27/22 10:49 AM

Никој не знае каде е погребан Коби Брајант – Тајна која се крие од јавноста веќе две години

Легендарниот кошаркар на Лејкерс, Коби Брајант, загина заедно со неговата ќерка Џиана и уште седум други лица во хеликоптерска несреќа на тој кобен 26 јануари 2020 година.

Сопругата на Коби, Ванеса, се согласи да се прости во Стејплс центарот на 24 февруари 2020 година, што исто така беше симбол на датумот поради броевите што ги носеа Коби и неговата ќерка – 24 и 2.

Сепак, погребот беше приватен, на приватни гробишта во „Корона дел Мар“, во близина на градот Њупорт Бич во Калифорнија, кој има поглед на океанот. Сепак, многу малку се знае за местото каде што почиваат Коби и Џиана.

Правилата на гробиштата каде што се погребани се такви што доколку семејството не сака да ја открие локацијата, тоа останува строга тајна, а сопругата на Коби, Ванеса, решила да ја задржи информацијата што никој нема да ја знае освен најблиските на Брајан, кои присуствувале на последното збогување со приватна церемонија во најтесниот круг на семејството.

Неколку дена по погребот, британскиот Дејли Мејл објави слики од гробот за кој тврдеа дека им припаѓа на Брајант и Џиџи. Еден од аргументите дека овој необележан гроб им припаѓа ним беа цвеќињата, кои беа комбинација на виолетова и жолта, во боите на Лејкерси.

После тоа, многу луѓе почнаа масовно да доаѓаат на гробот, да се фотографираат и да му оддаваат почит на Брајант, па дури дошло и до тежок инцидент, бидејќи еден човек бил уапсен бидејќи ископал дупка на тоа место и го осквернавил гробот.

Сепак, се покажа дека тоа воопшто не е гробот на Коби Брајант и неговата ќерка, а тоа го потврди и работничката на гробиштата, Ешли Бантон.

„Можеме да потврдиме дека ова не е гробот на Коби и Џана. Не можеме да откриеме никакви детали за тоа каде почиваат, но можеме да ви кажеме дека ова не е точната локација“, изјавила таа, откако од медиумите добија големо внимание бидејќи од објавените слики и обид на непознат вандал да ископа дупка на гробното место, кое му припаѓа на лице кое било погребано во ноември 2019 година.

Единствената достапна информација за гробот на Коби Брајант е дека парцелата се наоѓа на самиот врв на гробиштата, од каде се гледа погледот на океанот и плажата Њупорт, каде што живеат Ванеса и нивните три ќерки.

Преземено од: https://stil.kurir.rs/
Фото: Profimedia


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1