ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/26/22 9:59 PM

Одмаздничката порнографија на Хју Хефнер – Девојките кои доброволно ќе ја напуштат вилата Плејбој јавно ќе доживеат понижување

Плејбој вилата на јавноста ѝ е претставена како луксузно место, а плејбој зајачиците како девојки кои уживаат, одат во скапи ресторани, ги возат најдобрите автомобили, имаат услуга и постојано се забавуваат. Сепак, вистината е многу поинаква.

Во последните неколку месеци има се повеќе девојки кои раскажувале ужасни приказни и искуства кои ги имале додека престојувале во вилата сопственост на Хју Хефнер.

Документарната серија „Тајните на Плејбој“ исто така ја виде светлината на денот, откривајќи ја темната страна на Хју Хефнер.

Првата што реши да зборува беше Холи Медисон. Таа откри дека зад „одличниот живот“ во вилата се крие сурова реалност што дозволува „подло однесување, вклучително и сексуален напад и злоупотреба на дрога, проституцијата, самоубиствата, па дури и убиствата. ”

„Гледајќи наназад, мислам дека причината поради која вилата на Плејбој имаше „култна“ атмосфера е тоа што сите очекувавме да мислиме на Хеф како навистина добро момче“, се сеќава Холи во документарната серија „Girl Next Door“, во режија на Хефнер.

Поранешната Плејбој зајачица беше многу отворена за врската со Хефнер. Таа детално ја опишала првата ноќ што ја поминала со него.

„Навистина не знаев што се случува со неговите девојки во сексуална смисла“, се присети Медисон, раскажувајќи еднаш како изгледало едно нивно излегување.

„Бев исцрпена“, продолжи таа, „тој буквално го турна половиот орган во мене. Откако тоа се случи, бев само ужастена и засрамена и тоа на мене имаше многу емотивно влијание врз мене отколку што мислев“, истакна таа во нејзината исповед.

За се проговори и поранешната сопруга на Хефнер, а сега вдовица Кристал. Таа не само што ги потврди зборовите на Холи, туку ги откри и деталите поради кои на девојките им се крена косата.

„Тој држеше стотици жени во раката“, започна таа. Ги тераше да се соблечат и често да се фотографираат, без воопшто да знаат.

Одмаздничката порнографија беше само еден од начините да се осигура дека девојките го прават она што тој го сака, но и да ги принуди на разни перверзии на кои инаку никогаш не би се согласиле. Секој што доброволно го напуштил имотот би доживеал јавно понижување.

Кристал тврди дека уништила илјадници фотографии од голи девојки кои минувале низ вилата.

“Најдов илјадници фотографии и ги уништив за миг. Едвај ја знам точната бројка. Но, тие повеќе не постојат”, рекла таа.

Бидејќи топката полека се одмотува, можно е мрачните тајни на Хју Хефнер да бидат откриени.

Преземено од: https://stil.kurir.rs/
Фото: Profimedia


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7