ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/26/22 1:17 PM

Возач со „бмв“ усмрти пешак на булеварот „Гоце Делчев“ во Скопје

Денес во 11,25 часот било пријавено дека на бул.“Гоце Делчев“ патничко моторно возило “бмв“ со кумановски регистарски ознаки удрило во пешак.

-Во несреќата пешакот починал на местото на настанот. Од страна на лекар од Итна медицинска помош констатирана била смрт. Во моментов се врши увид од увидна екипа од СВР Скопје, велат од МВР.

 

фото: Википедиа


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1