ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/26/22 9:04 AM

„Требаше да завршам како проститутка или наркоманка“ – Неверојатна судбина на безвременската пејачка Алиша Кис

Алиша Кис, сопственичка на пет Греми награди и горда мајка на две деца, која досега има продадено 35 милиони албуми, е една од најуспешните Афроамериканки во светот, а нејзиниот живот можеше да биде сосема поинаков денес, доколку не ја спасеше музиката.
Алиша ги имаше сите предиспозиции да стане проблематична личност. Пораснала без татко, во њујоршката населба каде во тоа време имало најмногу проституција во градот. Сепак, денес таа е една од најдобрите пејачки на сите времиња.

Таа е родена во Њујорк. Нејзината мајка Тереза ​​била актерка додека нејзиниот татко Крег Кук бил стјуард. Тереза ​​и Крег се развеле во раното детство, па Алиша пораснала без татковска фигура во една од најопасните населби во Њујорк.

Токму нејзината мајка одиграла клучна улога во нејзината кариера. Кога Алиша имала само седум години, почнала да оди на часови по пијано, а на 12-годишна возраст и самата пишувала музика.
„Јас сум личноста која не требаше да успее. Требаше да завршам како проститутка, млада мајка на 16 деца или зависник од дрога. Токму јас сум таа што требаше да се најде на погрешно место во погрешно време “, изјави пејачката во едно од интервјуата.

Кис го привлече вниманието пред неколку години благодарение на целосно природниот изглед, односно реши да ја исфрли шминката од својот живот. Извесен период на снимањето на The Voice доаѓаше без шминка, а кога повторно се појави нашминкана рече:

„Не робувам на шминка, но и на тоа да не ја носам. Мислам дека имам право да одберам што сакам“.

Извор и фото: https://stil.kurir.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1