ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/26/22 8:25 AM

Во пикот на зимата – Во Берово -17, во Маврово 39 сантиметри снег

Најстудено утрово е во Берово со -17 степени и во Маврови Анови каде што се измерени -16. Во Крива Паланка е -14, во Битола и Тетово -13, во Струмица и Крушево -11, во Прилеп, Охрид, Претор, Штип, Демир Капија -10. Девет степени под нулата се измерени во Скопје и Виница, -5 во Куманово, -4 во Дојран и -2 во Гевгелија.
Најмногу снег има во Маврово 39 сантиметри, на Попова Шапка 31 и во Крушево 13, соопшти УХМР.

Времето денес ќе биде сончево и студено, ќе дува слаб ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне до 7 степени.

 Во Скопје  максималната температура ќе достигне 3 степени.

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1