ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/25/22 3:34 PM

Французинките се згодни благодарение на супата од праз

Како и другите видови кромид, и празот има препознатлив и специфичен мирис, но од сите видови кромид е најблаг по вкус, не е зачинет и не предизвикува солзење на очите. По нутритивниот состав е сличен со своите роднини, но со малку поголема содржина на протеини, бета-каротин и витамин Ц. Суровиот праз е одличен извор на манган и добар извор на железо, фолна киселина, витамини Ц и Б6.

Покрај тоа што е полн со хранливи материи, празот има и благо диуретично дејство. И најдобро од сè: супата што ја предлагаме не само што се подготвува супер брзо, туку и требаат само две состојки!

Празот е богат извор на витамин Ц.

*1 кг праз

* вода

* зачини по желба

Подготовка:

Темелно исчистете го и измијте го празот. Од белиот дел на празот исечете ги зелените краеви. За супата се користи само белиот дел од празот, а останатиот зеленчук може да се користи за други намени, на пр. за супа. Грубо исецкајте го празот, ставете го во поголемо тенџере и прелијте го со водата. Гответе покриено до 30 минути. Течноста сега може да се наполни во шишиња.

Во зависност од вкусот, супата може да се загрее или да се пие на собна температура. Идеално, консумирајте околу една чаша на секои два до три часа. За време на викендот за детоксикација можете да јадете и варен праз: зачинете го со малку маслиново масло, сок од лимон, сол и бибер и по потреба малку сечкан магдонос.

Доколку оваа супа од праз и вода ви изгледа премногу радикална, ви предлагаме крем супа од праз, целер и компир, која исто така е многу здрава. Празот е вообичаена храна во многу чорби, пити, супи, чорби, салати.

Густа супа од целер и праз

Состојки: голема главица целер, кромид, половина праз, голем компир, сол, бибер, 2 дл павлака, 2 жолчки, околу 1,5 дл вода, магдонос, малку сок од лимон по желба.

Подготовка: На малку масло пропржете ситно сечкан кромид и бел праз. Целерот се лупи и се сече на ситни коцки, па се пржи заедно со кромидот. Додадете ги компирите исечкани на коцки, па налејте околу 1,5 литар топла вода и варете околу половина час. Процедете ја чорбата, зготвениот зеленчук изгмечете го со вилушка или миксер со стапче, па повторно соединете сè. Измешајте ги жолчките со кисела павлака (може да го прескокнете овој дел), а потоа истурете сè во супата. На крај посипете со сечкан магдонос.

Преземено од: https://www.espreso.co.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1