ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/25/22 1:50 PM

Ќерката на Моника Белучи позира во хит боја за оваа сезона

Ѕвездата во подем на меѓународните модни писти и насловната страница на Дева Касел, ќерката на Моника Белучи, повторно не изненади на Инстаграм со нејзиниот сензуален стил. Еден поглед на фотографијата е доволен за да се види голема сличност со познатата мајка. Манекенката, родена од љубовта на актерката и Винсент Касел, нема навика на социјалните мрежи да објавува детали од своето секојдневие, најинтимните и најскриените.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Deva Cassel (@d.casseluxxi)

Напротив, нејзиното дигитално катче е наменето за рекламни новитети на деловното поле, па имаме можност да ѕирнеме во првите редови на модните ревии и да прелистаме фотографии зад сцената. Благодарение на таа страст, Дева ни овозможи да ја видиме нејзината најнова работа снимена низ објективот на фотографот Бастијан Бараде, кој фотографираше млада дама во прекрасен виолетов фустан на Долче и Габана.

Lay low напиша Дева Касел под фотографијата, израдувајќи ги нејзините 604.000 фанови, кои во коментарите ја пофалија нејзината убавина и неверојатната сличност со нејзината мајка Моника. Не е чудно што фустанот избран за оваа слика е потпишан од сицилијанското дуо, бидејќи Дева со години е заштитно лице на брендот Долче и Габана, а за нив парадираше во Венеција за време на филмскиот фестивал во 2021 година, во одлична сенка на суперлеплива сатенска ткаенина. Фустанот го краси корсет во форма на срце, а акцентот е ставен на елеганцијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Deva Cassel (@d.casseluxxi)

Дева гледа директно во камерата, што покажува самодоверба во нејзиниот потенцијал. Зелениот кадифеен кауч послужи како совршен амбиент за виолетовиот фустан кој станува наша нова љубов за зимата 2022. Добро е познато дека е во совршена хармонија со трендовите според кои Very Peri е бојата на сезоната. Генерално, не би додале ништо, освен салонки, на незаменливиот гламур.

Преземено од: https://citymagazine.danas.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1