ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/25/22 9:00 AM

Со него еднаш беше во Париз, и уште еднаш седеше на прозорецот и јадеше пуканки – Кери Бредшо за фустанот на „Версаче“

Серијата „Сексот и градот“ ни донесе приказна, но и модни комбинации кои и денес ги паметиме. Стилот на Кери Бредшо стана култ во светот на модата, па и по толку години се сеќаваме на одредени парчиња по кои воздивнувавме пред екраните.

Едно такво парче е секако познатиот фустан кој Кери Бредшо го носеше во Париз. Кери во фустан од Версаче од сон како принцеза ја очекува договорена вечера со Александар Петовски. Тој не доаѓа на крајот, а Кери во фустанот од соништата оди во кревет плачејќи, со што ни носи уште еден поглед на овој познат фустан.

Во продолжение на серијата, Кери и го покажува овој фустан на својата пријателка со коментар: „Сакаш ли да видиш нешто неверојатно? Ова е моја гордост и радост. Го носев само два пати – еднаш во Париз и еднаш овде, исто така – за забава. Седнав на прозорецот и јадев пуканки“, вели Кери.

И познатиот фустан нема да остане во плакарот на Кери, бидејќи Кери во серијата вели дека планира да и го подари на ќерката на Шарлот, Лили.

Преземено од: https://stil.kurir.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7