ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/24/22 11:25 PM

Георгина е лоша, го срами нашето семејство – Роднини на девојката на Роналдо открија шокантни детали

Животот на Георгина Родригез се промени пред пет години благодарение на љубовта. Таа е девојка на Кристијано Роналдо. На 27 јануари 2022 година на „Нетфликс“ премиерно ќе биде прикажана серијата „Јас сум Георгина“, која прикажува приказни од нејзиниот семеен живот.

Документарецот го следи животот на шпанска манекенка која од продавачка во бутик стана една од најпосакуваните жени на планетата.

Семејството на Георгина Родригез шокирано од изјавите во медиумите во кои таа вели: „Георгина е злобна од жена, срам е за семејството“.

Кристијано Роналдо ја запозна Георгина кога раскина со Ирина Шајк, а јавноста се уште ја интригира едно прашање. Парот ужива во убавините на семејниот живот, но се уште не застанале пред матичар.

Иако се откриени само мали детали за тоа што не очекува во серијата „Јас сум Георгина“, сето тоа предизвика огромно внимание во јавноста. Георгина важи за една од најпопуларните жени во светот. Во најавата на серијата се споменува дека семејството е она што ја прави среќна, но некои негови членови воопшто не се согласуваат со тоа.

Членовите на семејството на Георгина открија како таа им го свртела грбот откако го запознала Роналдо.

„Не срами и веројатно мисли дека е подобра од нас бидејќи ние не живееме луксузен живот како неа. Никогаш ништо не барав од неа, а се грижев за неа и нејзината сестра за да им обезбедам пристоен живот“, изјавил нејзиниот вујко Хесус Хернандез.

Патем, животот на Георгина воопшто не ја мазел. Во 2011 година ја изгубила мајка си, а татко и е осуден на 10 години затвор поради дилање дрога. Тој почина во 2019 година, а таа и нејзината постара сестра беа принудени сами да се борат за да преживеат.

„Му кажав на Роналдо дека покрај себе има злобна жена и да ми се јави ако сака да дознае повеќе“, рекол чичко Хесус.

Полусестрата на Џорџина Родригез, Патриша, не го криеше разочарувањето.

„Кога беше роденден на мојот син, ја замолив Георгина да му потпише дрес. Одговорот беше „не“, бидејќи не сакаше да го вознемирува на одмор“, истакна Патриша.

Извор: Ртс.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1