ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/24/22 9:46 PM

Кеба ја спасил Северина – Требало да оди во затвор, а тој ја платил големата сума на пари

Драган Којиќ Кеба наводно ѝ помогнал на својата поранешна снаа Северина кога откако таа завршила во полициска станица искеширал 52.000 динари.

Во медиумите како бомба одекна веста дека пејачката е уапсена кога ја напуштила куќата за време на полицискиот час, а по повеќе од една година на површина испливаа деталите за тој случај. Тогаш пејачката беше во брак со Игор Којиќ, синот на пејачот Драган Којиќ Кеба.

– Кога Северина беше приведена, полицијата ја одведе во службените простории, а потоа кај судијата на распит. За прекршокот што го направила законот бил јасен, парична казна од 50.000 динари на лице место или 50 дена затвор. Бидејќи Вучелиќ е странска државјанка, а немала толку пари со себе, судијата почнал да му диктира на записничарот дека на пејачката и се одредува 50 дена затвор. Судијката ја гледаше Северин како и секој друг човек, не сакаше да и прогледува низ прсти бидејќи е јавна личност – наведува изворот на „Курир“ и додава:

– Рече дека ги има тие пари дома, дека не сака да оди во затвор, дека детето и е дома… Еден од полицајците се сожалил, не се сеќавам како се вика, и побара од судијата да му даде гаранција да ја пушти пејачката. Ја однел дома, но морал да ја спроведе до задниот влез за да ги избегне бројните медиуми кои биле пред судот. Полицаецот ја возел до косата на Бежанија, каде Кеба излегол и му дал 52.000.

Во полициското соопштение од 15 април 2020 година. Северина Вучковиќ Којиќ, државјанка на Република Хрватска, околу 21 часот и 20 минути била сопрена од улицата „Партизанска авијација“ во Белград. Северина во неколку наврати објасни дека го прекршила законот од оправдани причини. Нејзиниот ПР менаџер Давор Гргин потоа даде официјална изјава за медиумите во која изјави дека го признала делото и дека ќе ја плати казната.

Извор: Блиц.рс

Фото: Александар Димитријевиќ, Костадин Каменов, РАС Србија


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1