ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/24/22 5:09 PM

Не може да стане од кревет – Селин Дион во тешка здравствена состојба

Музичката дива премногу ослабела поради здравствени проблеми, а според некои извори веќе не може ни да се движи. Поради сето тоа, таа би можела да се повлече од светот на музиката на одредено време.

Познатата канадска пејачка Селин Дион во октомври минатата година ги загрижи обожавателите со откажувањето на најавените концерти во Лас Вегас, а неодамна презакажала уште неколку. Причина за тоа се здравствените проблеми на дивата која се бори со силни и долготрајни грчеви во мускулите, а нејзината блиска пријателка сега јавно проговори за нејзината загрижувачка здравствена состојба.

-Пејачката повеќе не може да стане од кревет, ниту да се движи поради силните и парализирачки болки во нозете и стапалата – открил изворот, додавајќи дека Селин ослабела многу и е многу слаба, што ја отежнува грижата од нејзините деца, 11-годишните близнаци Еди и Нелсон.

Доколку состојбата не и се подобри, би можела да се повлече од светот на музиката од неколку месеци до една година, што би можело да биде тешко за неа – иако е опкружена со семејство кое и дава најголема поддршка – вели истиот извор.

„Срцето ми е скршено. Јас и мојот тим се подготвувавме за настапи во последните осум месеци и страшно сум тажна што не можам да ги одржам овој јануари“, ја сподели болката што ја чувствува со верните фанови на пејачот чиј инспиративен живот беше снимен филмот „Aline“ за Валери Лемерсие „во пресрет на откажувањето на турнејата.

Извор: Стил.курир.рс

Фото: Профимедиа


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1