Претстојат студени денови со утрински температури до -10
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/22/22 7:25 PM

Претстојат студени денови со утрински температури до -10

Времето утре сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец. Кон крајот на денот особено на североистокот облачноста ќе се зголеми и ќе има слаб локален снег. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -3, а максималната ќе достигне од -4 до 3 степени.

Во Скопје малку до умерено облачно, многу студено и ветровито. Ќе дува умерен до повремено засилен северозападен ветер. Минималната температура ќе се спушти до -8, а максималната ќе достигне 2 степени.

Во следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до
засилен северозападен ветер. Утринските температури на многу места ќе се спуштаат до
околу -10 степени и помалку, а дневните ќе бидат околу и под нулата. Поради ниските
температури се очекува појава на голомразица. Повремено ќе има зголемување на
облачноста и провејување на слаб снег, утре на северот, а во понеделник во западните
планински делови.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7