ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/22/22 4:15 PM

Здравко Чолиќ се почести со луксузна зграда на Златибор

Една од најголемите ѕвезди во регионот со години е на сцената, каде заработува доволно пари за да може да ужива во неа до крајот на животот. Како што пишуваат српските медиуми, тој неодамна купил имот на Златибор, кој наводно ќе биде најмодерниот и најбогатиот комплекс во тој дел на Србија.
Во тек е изградба на луксузна зграда со четири нивоа, подземна гаража, ресторан, рецепција, детска игротека, спа центри, стаклен базен и хелиодром, а Здравко Чолиќ наводно решил да купи криокомори и барокомори.
Чола ги користи поради многуте позитивни ефекти врз здравјето и младоста, па се претпоставува дека тоа е една од причините поради која решил да земе стан во тој комплекс.
Инаку, славниот пејач и неговото семејство живеат во луксузна вила во мирниот дел на белградската населба Кошутњак, а претходно живееле во елитната населба Мачков камен на Дедиње.

Тпортал.хр


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1