ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/15/22 11:32 PM

(Во живо) Почнува судењето на Новак Ѓоковиќ – Која ќе биде конечната одлука?

Се очекува уклучување од судењето на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ, На Ноле се очекува да му се суди во Сојузниот суд во Мелбурн.

Се очекува конечна одлука за тоа дали ќе биде одбиена виза и одбиен престој во Австралија.

Погледнете го судењето на Ѓоковиќ во живот:

https://www.youtube.com/watch?v=YRxyGJGi6OE

Претходно Ноле од хотелот се упати кон канцеларијата на адвокатите. Пред хотелот го чекаат новинари и публика.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1