ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/15/22 12:26 PM

Не сакал да соработува со полицијата – Алек Болдвид го предаде телефонот на вештачење

Американскиот актер Алек Болдвин (63) им го предал мобилниот телефон на истражителите на убиството што се случи на крајот на октомври 2021 година на снимањето на филмот „Руст“ во Мексико.

Иако полицијата на почетокот на неделава објави дека Болдвин не соработува во истрагата, шефот на њујоршката полиција синоќа потврди дека актерот го донел мобилниот телефон во полициската станица во близина на неговата резиденција, пренесува Ројтерс.

Во извештајот на БиБиСи се наведува дека инспекторите планираат да ги проверат е-поштата, СМС и гласовните пораки поврзани со убиството што се случи на 21 октомври 2021 година, за време на снимањето на филмот „Растење“, кога директорката на фотографија Халина Хачинс беше убиена од прострелна рана, а режисерот Џоел Соуза беше ранет.

– Нема да најдат ништо на нивните мобилни телефони. Нема (валидни) одговори на овој уред. Алек не направи ништо лошо – изјави неговиот адвокат Арон Даер.

Извор: Новости.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1