ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/15/22 11:17 AM

Викенд љубовен хороскоп за 15 и 16 Јануари

Викенд љубовен хороскоп за 15 и 16 јануари

Овен

Делувате задоволно во нечие друштво и знаете како да создадете атмосфера со љубов. Важно е правилно да процените нечии чувства, сè што се случува помеѓу вас и вашата сакана е секогаш „најдобриот дел од реалноста“. Смисла наоѓате во заедничките планови, има „детали“ кои особено ве инспирираат. Саканата личност е нетрпелива да чека да ги исполните ветувањата, но вие имате добра љубовна стратегија и ништо не препуштате на случајноста. Со задоволство одговарате на различни покани и одлично го користите вашиот шарм во освојувањето на љубовта. Знаете како да блеснете во вистинско време и да привлечете нечие внимание. Невообичаено познанство ќе ве израдува.

Бик

Во следните неколку дена вашите љубовни аспирации ќе бидат главно платонски. Ќе чувствувате, сепак, зголемена потреба за љубов, но и за сонување за вашите идеали. Затоа некои ќе бидат во дилеми дали да заминат или да се повлечат.

Близнаци

Чувствувате голема емотивна екстаза и задоволство во друштво на саканата личност. Уживате во нечие однесување и подготвеност да ве задоволи на различни начини. Емоционалната екстаза понекогаш треба да се контролира, внимавајте на нечии коментари. Сè има вистинска смисла, доколку постои меѓусебен договор и добра волја. Прифатете ја вистинската слика во љубовната врска. Соочувањето со вистината е олеснување и навестува добар почеток. Доколку сте млади или слободни, ве очекуваат интересни контакти и нови познанства. Некој ќе ве шармира со својот изглед и стил на однесување. Хороскопот ве советува дека нема причина да се однесувате премногу грубо кон саканата личност. Слободно изразете ги вашите потиснати чувства или намери. Направете посебен гест на внимание во корист на заедничката среќа.

Рак

Се грижите за надминување на немирот или „емоционалната криза“, па ви претстои нова одлука која сакате да и ја соопштите на саканата личност. Можно е партнерот да изрази незадоволство и да се обиде да ве убеди во поинаков начин на размислување. Привременото растојание од саканата личност или емотивното растојание треба да ве поттикне да донесете добра одлука. При разјаснувањето на љубовните дилеми, важно е да ја зачувате вашата внатрешна енергија и психолошка рамнотежа. Се е решено добро, по принципот на договор и со заедничка емоција. Направете се што е потребно за да ја зачувате љубовната среќа и личноста за која се грижите. Ако сте млади или слободни, честите љубовни средби и контакти повеќе ви изгледаат како „замена“ за некои неостварени желби што ги имате. За среќа, со обострано задоволство ве очекува добар љубовен епилог.

Лав

Семејните предизвици во голема мера ќе ви го окупираат вниманието во приватниот живот. Ќе балансираат во односот меѓу партнерот и семејството, со тоа што малку ќе им заглави односот со саканата личност. Слободните ќе останат дома.

Девица

Знаете дека можете да направите повеќе и подобро, но тоа не зависи од вас. Никој не е совршен, па затоа не е вашата омилена личност. Хороскопот ве советува да се обидете да ја прифатите таква каква што е и ќе видите дека без непотребни притисоци и барања можете да бидете прилично среќни.

Вага

Водите динамичен живот и често се наоѓате во интересно друштво. Пријатните емоции, знаците на внимание и нежност влеваат позитивен импулс во вашето расположение. Посакувате најдобро задоволство во љубовниот живот и во врската со блиска личност. Атмосферата на љубовта, искрената размена на емоции и блиските контакти, имаат посебен „шарм“ кој ве придвижува на акција. Сè е лесно, кога љубовните коцки ќе се спојат во заедничка слика. Ви се допаѓа сентименталната нота која партнерот ја внесува во вашиот заеднички живот, моментите на романса и зовриени страсти изгледаат како посебен предизвик. Доколку сте млади или слободни, ве очекуваат интересни контакти. Ќе блеснете во вистински сјај во љубовна романса со необична личност. Нема потреба вашата романса да заврши со возбудлив и минлив флерт, секогаш постои „подобар дел од реалноста“ што не треба да се пропушти.

Скорпија

Сигурноста и стабилноста на емотивните врски ќе ви станат важни во љубовниот живот. Ќе ја насочите својата енергија кон тоа да го постигнете. Партнерот ќе биде пријатно изненаден. Оние кои се уште се сами, сега ќе избираат само опции за постојана врска.

Стрелец

Во љубовната врска делувате напнато, не ви се допаѓа психолошкиот притисок што го чувствувате и ве нервира однесувањето на партнерот. Поради емоционална несигурност, треба да го проверите вашиот партнер, обидувајќи се да ги идентификувате сличностите и разликите што ве оддалечуваат. Проверете ги вашите емоционални сомнежи на време и преземете иницијатива. Доколку сте сингл, некој ќе ве шармира со својот атрактивен изглед или необичниот стил на додворување. Исклучително ве привлекува комбинација од емоционална, страсна и интелектуална поврзаност, но на личноста во вашето друштво му недостига нешто од тоа. Нема потреба да ја комплицирате вашата емотивна врска или да поставувате „строги услови“ кои некој не може да ги исполни.

Јарец

Ако сте слободни, подгответе се за нови љубовни искушенија. Можно е да сретнете некој на работа, или благодарение на колегите, кој ќе ве освои на прв поглед и буквално ќе ве остави без здив. Поради разликите во воспитувањето, образованието или социјалниот статус, можни се проблеми на почетокот бидејќи несигурноста ќе ја криете со темпераментно однесување и агресивно наметнување на вашите ставови. Само внимавајте да не ја избркате таа личност со такво однесување пред да започнете нешто со неа. За среќа, ѕвездите се на ваша страна, па кога малку ќе го „намалите искуството“, вашата врска ќе се усогласи, и ќе имате впечаток дека живеете во бајка. Доколку сте во врска, ќе мора да балансирате меѓу партнерот и родителите, бидејќи тие нема да бидат задоволни со вашиот избор. За оние кои се во брак, семејниот притисок и обврските ќе изгледаат неподносливи. Не грижи се, ќе помине. Не донесувајте избрзани одлуки.

Водолија

Ако сте во врска: Ќе можете да се договорите со сопружникот или емотивниот партнер за се што е важно за вашата врска да функционира без поголеми тешкотии. Иако нема да можете да поминувате со партнерот онолку време колку што би сакале, времето кое го трошите на други работи ќе ви биде корисно и на двајцата, бидејќи долгорочно ќе ви донесе материјална корист. Ќе ви треба поддршка и разбирање од саканата личност, на која нема секогаш да наидете кога ќе ви треба, но во најважните моменти партнерот ќе биде со вас. Треба да работите на остварување на заедничките цели, бидејќи ќе имате поволни околности во тој поглед, кои ќе придонесат за похармоничен однос меѓу вас двајца.

Ако сте слободни: Ќе ви биде тешко да и пријдете на личност која долго време ве привлекува бидејќи нема да бидете сигурни како да се позиционирате и дали вашиот настап ќе биде успешен. Кога конечно ќе одлучите да го направите тоа, ќе сфатите дека таа личност е заинтересирана за некој друг или неодамна стапила во врска. После тоа, ќе се најдете на мета на личност која е заљубена во вас и која ќе ве прогонува и ќе се обиде да ве убеди дека е вашиот идеален партнер. Ќе ви биде премногу, а потенцијалниот додворувач нема ни да ве привлече.

Риба

Во позитивна екстаза, понекогаш мислите дека се е можно и лесно да се постигне. Во љубовниот живот или во врската со саканата личност делувате многу енергично. Имате можност да слушнете позитивни коментари за вашиот изглед и однесување или за ситуации во кои сте оставиле забележителна улога. Ви се допаѓа нечија емотивна наклонетост и вниманието што го добивате. Имате желба да се наметнете во нечие друштво и вешто да ги искористите своите заводливи способности. Сакате возбудлива љубовна романса или страсна врска. Во согласност со вашиот темперамент и емотивен статус, одговорете на можноста што ви се нуди. Доколку сте во љубовна или брачна врска, ве очекува задоволство со саканата личност. Нема потреба да се докажувате на другата страна, освен ако не се сомневате во иднината на вашата врска. Ако сте млади или сингл, бидете доволно тактизирани, почекајте нова љубовна прилика која ќе дојде ненадејно.

Извор: Лепотаи здравје.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1