ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/14/22 10:14 PM

Болката не поминува – Никола Роквиќ објави потресен разговор со Маринко

Пејачот Никола Роквиќ сподели спомен на својот татко, пејачот Маринко Роквиќ. Маринко почина на 6 ноември минатата година, а Никола објави еден од нивните разговори.

„Се сеќавам кога ме прашавте „До кога ќе биде вака, син на тато?“, твојот поглед директен во моите очи… Се ти беше јасно… Немав зборови… Потоа ти раскажав приказна дека си како некогаш нашите предци во страшни болки,  гради до гради, сите ранети, тепани, но одите и газите кон целта… Искрено, како некогаш големи херои. Никогаш не се откажувај… А знаеш дека ти реков дека ќе ја достигнеш целта и бил жив или не, ќе дојдеш и ќе победиш! Хероју, и ако е тешко без водач, сепак ни донесе мир со твоите страдање и победа за да можеме тројцата да продолжиме во твојата слава и радост на твоето патување! Сè до нашите борби и цели и така натаму! Мајка ти Те сакам !“ – напиша Никола со видеото во кое настапува со Маринко и неговиот брат Марко.

Маринко Роквиќ почина по тешка борба со ракот на панкреасот.

Извор: Курир.рс

Фото: Прва ТВ,Ана Паунковиќ


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1