ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/14/22 9:08 PM

Жељко и Јована Јоксимовиќ заразени со коронавирус – Семејството загрижено, пејачот откажа концерт

Семејството Јоксимовиќ сериозно ја сфати нивната состојба и се придржува до сите мерки и препораки на лекарот, а публиката им испраќа безброј пораки во кои им посакува брзо закрепнување.

Познатиот пар Жељко и Јована Јоксимовиќ моментално се во изолација, со оглед на тоа дека се заразени со корона вирусот, пренесува „Стори“.

Иако се навикнати на секојдневни професионални ангажмани и воспоставени распореди, оваа непријатна ситуација ги натерала да останат дома две недели, за што побрзо да се опорават, а како што истакнуваат медиумите, нивната состојба била да не се остава на случајот.

Оваа 2022 година за Јоксимовиќ не започна бајковито, а пејачот беше принуден да откаже концерт, иако публиката сакаше да ја дочека православната нова година со неговите песни.

– Наша желба беше на граѓаните на Белград и на гостите на градот да им подариме новогодишна ноќ која ќе ја паметат, но со оглед на епидемиолошката состојба решивме да го одложиме овој концерт. Здравјето и безбедноста на посетителите се наш приоритет број еден, а бесплатен концерт на Жељко Јоксимовиќ ќе се одржи кога тоа ќе го дозволи здравствената состојба – изјави Зорана Бурлиќ, директорка на Београдски води.

Жељко преку својот профил на Инстаграм и се обрати на многубројната публика која беше разочарана, но му посака брзо закрепнување.

По неговите стапки тргна и неговата наследничка Мина, која со песната „Бегај“ ја воодушеви публиката ширум Европа, а многу продуценти и предвидуваат блескава кариера.

Извор: Glossy.espreso.co.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1