ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/14/22 4:42 PM

Две постари жени се пресметувале во Чаир поради имот

Вчера во 15.20 часот на подрачјето на Чаир, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу Ф.К.(71) и Н.К.С.(67), двете од Скопје, на која претходела вербална расправија околу имотно-правни недоразбирања.

Сочинети биле записници за констатиран прекршок по чл.11 од ЗППЈРМ, соопштуваат од МВР.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1