ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/14/22 4:01 PM

Царовска задоволна си оди: „Покажавме дека државата може подобро“, објави таа на фејсбук

Министерката за образование и наука во заминување, Мила Царовска, на социјалните медиуми објави фотографија со своите колеги во МОН. На својот фејсбук профил таа напиша: „За овој тим, небото е лимит“.

Под овој напис, на фотографиите Царовска исто така напиша : „Покажавме дека државата може подобро“.

На ова, граѓаните реагираа со бројни коментари:

„Сигурно на Финска мислите министерке, пошто ние немаме држава! А после вас и учебници немаме!“

„Па не мораше толку да се докажувате“

„Мила бе душо на која држава мислиш? Барем нагласи ја… и не се брукај веќе жити се… доста беше бруката од тебе…
„Црн хумор“…

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1