ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/14/22 12:42 PM

Почина пејачот на легендарниот бенд „Рокери од Морава“, Бранислав Анџеловиќ Бане

Бранислав Анџеловиќ Бане, некогашниот член на популарниот состав „Рокери од Морава„ почина на возраст од 76 години. Бане починал во средата, но не е позната причината за неговата смрт.

Роден е 1946 година и е еден од основачите на легендарната група. Во јавноста беше познат како Бане Ќора, а групата ја напушти после 11 години.

Многумина и денес се сеќаваат на неговите големи хитови како „Дај риба“, „Мали Милоица“, “Ставил Љубиша пиво да се лади“, „Сењорита порфавор“ и многу други.

Извор: Vecernji.hr

фото: Novosti.rs

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1