ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/13/22 7:15 PM

Браќата на Ѓоковиќ го ставија него во втор план со својот изглед

Додека во Австралија се одвиваше драмата со Новак Ѓоковиќ, на социјалните мрежи темата за виза и корона тест, падна во втор план поради појавата на браќата на најдобриот тенисер на светот.

Појавувањето на Ѓорѓе Ѓоковиќ на прес-конференцијата со неговиот татко Срѓан и мајка му Дијана беше поттик за многу твитерџии ширум светот кои беа фасцинирани од изгледот на помалиот брат на Новак. Иако ни братот Марко не остана незабележан.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole)

Темата за браќата на Новак започна и лавина од коментари на социјалните мрежи, па вредните твитерџии пронајдоа фотографии, под кои имаше бројни коментари.

– Единствено добро од дебаклот е што дознавме дека неговите браќа се преубави.

 

„Братот на Новак е таков тип што не можам да го поднесам“, „Кога ти е гајле за Новак, види ги неговите браќа“, беа само дел од коментарите.

 

Новак Ѓоковиќ во првото коло ќе игра против тенисерот Миомир Кецмановиќ. А до претстојниот натпревар социјалните мрежи се занимаваат со неговите браќа.

 

 

Извор: Република.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1