ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/13/22 11:20 AM

Млад кумановец загина во сообраќајна несреќа

Млад кумановец загина, а друго лице е повредено во сообраќајна несреќа што се случи два и пол часа по полноќ, на улицата „Тоде Думба” во поширокото централно градско подрачје, соопшти денеска СВР Куманово.

Автомобилот „пежо” во кое се возеле двајцата, удрило во ограда и паркирано возило.

– Утрово во 02:36 часот на улицата „Тоде Думба” патничко моторно возило „пежо” со кумановски регистарски ознаки во кое се превезувале 26-годишниот П.П. и 29-годишниот Н.С. удрило во ограда и паркирано возило. На местото на несреќата починал П.П. Лекар од Итната медицинска помош Куманово констатирал смрт, соопштија од СВР Куманово.

Докторите од кумановската болница констатирале телесни повреди кај Н.С. Екипа на кумановската полиција извршила увид.

МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1