ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/13/22 9:20 AM

Со многу драма се одржа ждрепката од АО – Ѓоковиќ го доби сонародникот Кецмановиќ

Почна, па во 18-тата минута прекина видео преносот од ждрепката за Австралијан опен. Видеото стартуваше во 5 часот по македонско време, по што прекина и продолжи во 06:15 часот, но во следниот час настана вистински хаос бидејќи многумина очекуваа да биде донесена формална одлука Новак да мора да ја напушти земјата. Во тоа време заврши заседанието на  австралиската влада, по што следеше обраќањето на премиерот Скот Морисон, но на крајот немаше збор за Ѓоковиќ.

Ждрепката се одржа, а иако министерот за миграција има уште еден ден за одлука за можна депортација на Ѓоковиќ, организаторите се однесуваа сосема нормално и го направија распоредот со вклучување на првиот носител.

Подолу се двојките:

First-round matches for the Top 8 seeds at the #AusOpen

🇷🇸 Djokovic vs. Kecmanovic 🇷🇸
🇷🇺 Medvedev vs. Laaksonen 🇨🇭
🇩🇪 Zverev vs. Altmaier 🇩🇪
🇬🇷 Tsitsipas vs. Ymer 🇸🇪
🇷🇺 Rublev vs. Mager 🇮🇹
🇪🇸 Nadal vs. Giron 🇺🇸
🇮🇹 Berrettini vs. Nakashima 🇺🇸
🇳🇴 Ruud vs. Molcan 🇸🇮

Discuss 👇

— ATP Tour (@atptour) January 13, 2022


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1