ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/12/22 7:19 PM

Викав и молев за помош, но знаев дека е готово – Ѓоша денес би наполнил 54 години, а неговата ќерка го пронашла мртов

Познатиот актер и шоумен Богољуб Митиќ Ѓоша денеска, 12 јануари, би наполнил 54 години.

Актерот почина на 50-годишна возраст во јуни 2017 година од последици од срцев удар, додека претходните денови имаше настинка, но не сакаше да оди на преглед на лекар. Ѓоша го пронашла неговата ќерка Наталија во кревет.

– Го видов и знаев дека е готово, но се обидов и да го реанимизирам. Врескав, ме слушнаа соседите и ми пријдоа на помош. Но, веднаш штом пристигнала брзата помош можеле да констатираат смрт – изјавила за медиумите по загубата на нејзиниот татко.

Богољуб се прослави со улогата на Ѓоша во серијата „Семејно богатство“, а подоцна имаше низа успеси во сериите „Селани“, „Агенција за СИШ“, „Тајната на семејното богатство“ и други. .

Актерот зад себе ги остави сопругата Јелена и ќерките Олга и Наталија Митиќ.

Од една страна водел мирен семеен живот, од друга страна се занимавал со одредени афери и често давал изјави во јавноста кои предизвикувале смеа, а во помала мера и чудење. Но, едно е сигурно – сите го обожаваа.

Извор: Курир.рс

фото: Дамир Дервишагиќ


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1