ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/12/22 6:12 PM

Хана Хуљиќ и Петар Грашо чекаат бебе – Познато кога ќе се одржи венчавката

Хана Хулиќ и Петар Грашо чекаат дете, дознаваат српските медиуми од извори блиски до парот.

Приновата треба да пристигне на почетокот на летото, а парот планира и венчавка која треба да се случи во март кога и Грашо слави роденден. Среќната вест се уште не е објавена, иако бил побаран коментар.

Кон крајот на минатата година се шпекулираше дека парот планира свадба, а потоа се пишуваше дека Хана веќе знаела кој ќе ја дизајнира нејзината венчаница.

Во октомври имаше гласини за бременост, но Грашо негираше.

Двојката пред неколку дена беше видена како се шета по западниот брег на Сплит во друштво на мајката на Хана, Вјекослава Хуљиќ, и изгледаа добро расположени.

“Ние сме многу среќни и задоволни. Така треба да биде. Хана е многу добра и ние сме среќни”, изјави неодамна пејачката во едно интервју. „Ние ги живееме нашите животи и важно е луѓето околу нас да бидат задоволни и сите да бидат спокојни“, додаде тој.

Потсетуваме дека нивната врска стана позната во октомври минатата година. 45-годишната пејачка и 14-годишната Хана во 2016 година соработуваа на песната „Heart for a Guide“, а Грашо со години е многу близок со нејзините родители кои не кријат дека ја поддржуваат нивната врска.

Извор: Индекс.хр


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1