ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/12/22 5:15 PM

Повредени двајца полицајци на граничниот премин Деве Баир – Удриле во паркирано товарно возило

Вчера во 19.05 часот било пријавено дека во близина на терминал на Граничен премин „Деве Баир“, патничко возило „дачија дастер“, сопственост на МВР, управувано од полициски службеник, удрило во товарно возило „рено“, со турски национални ознаки, паркирано од С.А.(63) од Р.Турција, соопштија од МВР.

Двајца полициски службеници се здобиле со телесни повреди, констатирани во Здравствен дом Крива Паланка. Извршен е увид.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1