ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/11/22 8:49 AM

„Јас сум господин, а не насилник“ – Душко Тошиќ се огласи за прв пат по кавгата со Карлеуша

Душко Тошиќ проговори за прв пат откако пејачката Ј.К. го обвини за семејно насилство на Божиќ!
Фудбалскиот менаџер, кој во полиција изјавил дека неговата сопруга сама себе се претепала, со отворено писмо и се обрати на јавноста и рече дека тој е господин, а не насилник.
„Моето име, лик и дело треба да се појавуваат исклучиво во приказни поврзани со спорт и хуманитарни дела. За жал, тоа не е така, па затоа сум принуден да се обраќам на овој начин. Секаде сум претставен како насилник, иако не поддржувам насилство.и никогаш не сум го употребил.Оние кои ме познаваат знаат дека јас сум човек кој секогаш се труди да биде џентлмен, каде и да е и што и да прави. Затоа ќе останам доследен на себе, ќе игнорирам измислици и ќе чекам да помине овој ветер кој е насочен против мене“, напиша Тошиќ на Инстаграм.
На 7 јануари Ј.К. го пријави Душко во полиција, тврдејќи дека ја плукнал и двапати ја удрил по лицето пред нејзините деца, братот и тетката. Тошиќ потоа отишол во полициската станица Савски Венац каде дал изјава. Веднаш добил наредба зазабрани на пејачката да и се приближува во траење од 48 часа, што во неделата е продолжено на уште 30 дена.

Фудбалскиот менаџер во полиција изјавил дека неговата сопруга му „сместува афера“ за да му наштети бидејќи нивниот брак е во криза.
-Повтори дека никогаш не бил насилен, како и дека никогаш во животот не кренал рака на сопругата. Тој рече дека е точно дека се скарале на ручекот, но негираше дека имало физичка пресметка. Тој се заколна дека само го кренал гласот против пејачката, а таа од одмазда го пријавила во полиција бидејќи долго време не се во добри односи. Рече: „Веројатно сама се се удрила, само да ми наштети“ – изјавил за Информер извор од полицијата.

Извор: informer.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1