ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/11/22 8:32 AM

Силен земјотрес на Кипар и предупредување за цунами

Силен земјотрес утрово во три часот го погоди Кипар. Според информациите од Европскиот медитеранскисеизмолошки центар земјотресот бил со јачина од 6.4 по Рихтер, во близина на Лимасол.

Поради јачината земјотресот се почувствувал во Турција, Изаел и Египет, а издадено е и предупредување за цунами.


 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1