ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/10/22 11:20 PM

Домашен чај од четири состојки кој ги топи масните наслаги

Иако слабеењето е најголемиот кошмар за секоја жена, со овој чај ќе можете полесно да ги изгубите мастите без да се изгладнете.

Потребни состојки:

-ѓумбир

-ловоров лист

-цимет

-Ким

Овие намирници ќе ви помогнат да се чувствувате сити, а имаат и голема предност во забрзувањето на метаболизмот.

Во вода ставете 5 литри вода, 1 лажичка рендан ѓумбир, 2 ловорови листови, половина лажичка семки од ким, половина лажичка цимет, а потоа на рингла и почекајте да зоврие.

Потоа оставете го чајот да се излади 5 минути и е подготвен за консумирање.

Користење: Пијте пред секој оброк.

Забелешка: Чајот можете да го чувате во фрижидер и да го загреете пред оброк, но можете да го пиете и ладен.

Извор: Стил.курир.рс

Фото: Shutterstock


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1