ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/10/22 10:50 PM

Ковачевски ги објави предлозите за нови министри

Вечерва на прес конференција, по завршувањето на седницата на Централниот одбор на партијата, претседателот на СДСМ и мандатар за нова Влада, Димитар Ковачевски ги објави предлозите за нови министри.

За Вицепремиер за борба против корупција и криминал, одржлив развој и човечки ресурси – Славица Грковска,

-За Вицепремиер задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции – Фатмир Битиќи

-За Вицепремиер за европски прашања – Бојан Маричиќ

-За министерка за одбрана – Славјанка Петровска

-За министер за внатрешни работи -Оливер Спасовски

-За министер за правда – Никола Тупанчевски

-За министер за земјоделство – Љупчо Николовски

-За министерка за труд и социјална политика – Јована Тренчевска

-За министерка за култура – Бисера Костадиновска Стојчевска

-За министер за транспорт и врски – Благој Бочварски.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1