ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/10/22 5:44 PM

Сообраќајка на патот Миладиновци-Штип, сообраќајот е во целосен прекин

Поради сообраќајна незгода на местото Коњари на патниот правец Миладиновци – Штип, сообраќајот е во прекин за сите видови возила, пренесува Мнет.мк.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози на некои повисоки места со остатоци од кашест снег на коловозот. По интервенцијата на дежурните екипи на ЈП Македонија Пат.

Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Стража, Маврово, Гостивар, Дебар, Крушево, Кичево и на планинските премини Буково, Ѓавато и Пресека.

Извор: Мнет.мк


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1