ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/9/22 7:51 PM

ДУИ бара од Таравари да се извини и веднаш да ја избрише објавата, затоа што го цитира Хитлер

ДУИ со реакција на објавата на генералниот секретар на Алијанса, Арбан Таравари.

„Неверојатно, но за жал вистинито. Градоначалникот на Гостивар и генерален секретар на Алијанса, Арбен Таравари, го внесува Адолф Хитлер во политиката на Северна Македонија преку неприфатлива, скандалозна, страшна, бесмислена и неиспровоцирана метафора напишана на неговата Фејсбук страница.
Таравари бесрамно го цитира Хитлер: „пошто народот гласаше за нас, сега нека ја трпи и смртта!“
Таравари без никакво одлагање треба понизно да им се извини на сите жртви, нивните семејства, на граѓаните и веднаш да ја избрише својата објава на Фејсбук,“ се вели во реакцијата на ДУИ.
Еве што објави Таравари на ФБ


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1