ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/9/22 5:55 PM

Уште 30 дена Душко не смее да ѝ се приближува на Карлеуша

Уште 30 дена забраната доби Душко Тошиќ да ѝ се приближува и да комуникација со сопругата Јелена Карлеуша, соопштија од судот за Танјуг. Ова доаѓа откако пејачката го пријави фудбалерот за семејно насилство на Божиќ.

Тошиќ на 7 јануари доби 48 часа забрана од полицијата, бидејќи ѝ удрил шлаканица на сопругата. Обвинителството предложи да се продолжи оваа мерка, а судијата го усвоил предлогот, па сега Душко не смее да комуницира со Јелена до 8 февруари.

Неофицијално, причината за караницата што завршила со шлаканица, е бидејќи Душко побарал развод.

Судската мерката на фудбалерот му е изречена согласно Законот за спречување семејно насилство.

foto-srbija danas


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1