ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/9/22 12:34 PM

Јапонeц покажа каков пакет добил од државата кога се заразил од ковид 19

Еден Јапонец објавил на социјалните мрежи како изгледа карантинот во неговата земја.

„Јапонската влада испраќа бесплатен пакет за луѓето кои се во карантин дома! Изложената храна е за едно лице (јас) во Токио“, стои на фотографијата на која се гледа содржината на пакетот.

„Се утврди дека сум позитивен на Ковид. Ми се јавуваат секое утро и ме прашуваат како се чувствувам тој ден во однос на температурата, симптомите и нивото на кислород. Ме прашаа и дали сакам да останам во хотел, што го одбив бидејќи живеам сам. -Не очекував ваков пакет. Не сум сигурен дали сите кои моментално се позитивни на Ковид во Токио ги добија истите работи“, напиша тој, додавајќи дека во изолација мора да бидат 10 дена,“ напиша тој во објавата.

извор-index.hr

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1