ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/8/22 9:41 AM

Снег на Попова Шапка, Стража и Маврово, внимателно возење, препорачуваат од АМСМ

Од АМСМ информираат декка соообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози, а снег врне на Попова Шапка и послабо на Стража, Маврово и Пресека.
„На патниот правец А2 Свети Николе – Миладиновци на 10 километри пред Миладиновци, поради свлечиште и голем одрон, сообраќајот е пренасочен само на една коловозна лента во должина од 150 метри. На самото место е поставена соодветна сообраќајна сигнализација“, соопштија од АМСМ, од каде препорачуваат прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.
Патниот правец Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица, е затворен за сообраќај за сите видови на возила, од 15.11.2021 до 01.04.2022.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1