ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/7/22 2:30 PM

Хороскопските знаци и исхраната – Овните треба да избегнуваат лута, а девиците мрсна храна

Астролозите тврдат дека хороскопскиот знак не само што ги одредува нашите карактеристики, туку во значителна мера го одредува и нашето мени. Со проучување дошле до заклучок која храна на кој хороскопски знак му одговара и во која најмногу ќе уживаат.

Овенот треба да биде внимателен со зачинета и солена храна. Најмногу му одговараат сезонското овошје и зеленчук. Посно телешко месо, домати и црвено овошје се погодни за бикови, а треба да избегнуваат помфрит.

Близнаците треба да се држат до свежото овошје и зеленчук и да избегнуваат секаква преработена храна, особено онаа која содржи шеќер.

Раковите сакаат риба и морски плодови. Воопшто не им одговараат солената и мрсна храна, како и тестенините.

На лавот му треба многу зеленчук и многу малку јајца и сирење.

Во никој случај не е мрсна храна за Девиците и најдобро би било да ги избегнувате сите видови месо.

Вагите исто така треба да избегнуваат месо и да ја засноваат исхраната на овошје и зеленчук. Особено не сакаат газирани пијалоци.

Скорпијата никако не смее да претерува со млечни производи и силни зачини бидејќи им ги иритира желудникот и цревата.

За Стрелците тие во никој случај не се преработени производи, колбаси или слатки. Најважно им е да бидат умерени во се.

Јарецот не треба да консумира солена храна и треба да внимава со алкохолот.

Водолијата сака да пие кафе и знае дека тоа им прави голем проблем со стомачната киселина.

Рибите сакаат секакви теста и тоа им штети. Тие треба да избегнуваат и солена и мрсна храна.

Преземено од: https://srecna.republika.rs/

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1