ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/7/22 1:00 PM

Јелена Ѓоковиќ со честитка за Божиќ и им се заблагодари на сите за пораките за поддршка

На социјалните мрежи се огласи сопругата на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ, Јелена.
Таа на сите им го честиташе Божиќ и напиша што најмногу би сакала во овој момент.

– Среќен Божиќ на сите кои го слават денес! Мир Божји! Сакам сите да бидат здрави, среќни, безбедни и заедно со своите семејства. Би сакал денес моето семејство да биде заедно, но се тешам што сме барем здрави. И ние ќе пораснеме од ова искуство – напиша таа.

Јелена Ѓоковиќ им се заблагодари на сите за пораките за поддршка.

– Ви благодарам драги луѓе ширум светот што го искористивте вашиот глас за да испратите љубов и поддршка до мојот сопруг. Длабоко дишам за да се смирам и да најдам благодарност (и разбирање) за се што се случува сега. Единствениот закон што сите треба да го почитуваме без разлика каде сме е Љубовта и Почитта кон другите луѓе. Љубовта и простувањето никогаш не се грешка, туку моќна сила – додаде таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf)

Преземено од: https://www.vesti-online.com/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1