ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/7/22 11:31 AM

Изгубил конрола и со камион удрил во куќа

Камион со гостиварски регистарски ознаки вчера во Битола изгубило контрола и удрило во куќа. Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничката болница во Битола.

„Во СВР Битола вчера во 10.40 часот било пријавено дека на ул.„Љубојно” во Битола,  А.Ч.(26) од битолското село Црнобуки, управувајќи товарно моторно возило „мерцедес” со гостиварски регистарски ознаки, изгубил контрола и удрил во куќа“, информираат од МВР

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Битола.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1