ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/7/22 10:38 AM

Пронаjдено новороденче во кутија со порака „Најдете ми семејство“

Новороденче било пронајдено на ниски температури во картонска кутија во Фербенкс, Алјаска. Тоа е во добра здравствена состојба, а во меѓувреме е пронајдена неговата мајка. Кога е пронајдено детето било приближно -12 степени Целзиусови, јавува CBS, а жената која го пронашла околу 14 часот го објавила на социјалните мрежи.

– Те молам земи ме и најди ми семејство. Моето семејство го моли секој што ќе ме најде – стои во писмото оставено до детето. Роден сум на 31 декември 2021 година во 6 часот наутро. Се родив 12 недели предвреме, а моите родители и баба и дедо немаат храна и пари да ме издржуваат. Тие никогаш не сакале да го направат ова. Мајка ми е многу тажна – пишувало на лист хартија оставена во кутијата заедно со новороденчето.

Како што подоцна објави Alaska Public, мајката во меѓувреме била пронајдена и пренесена во болница на здравствена проценка, мајката била малолетно лице.

– Во тек е истрага за околностите на напуштање на бебето, а досега не е поднесена кривична пријава – се вели во соопштението.

Преземено од: https://www.vecernji.hr/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1