ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/6/22 10:10 PM

„Крваво си заработи, секоја чест што преживеа како лавица“: Карлеуша сама на себе си ја честиташе Новата година

Јелена Карлеуша старата година ја заврши со спектакуларен наастап пред Народното собрание во Белград каде што со неколку десетици илјади луѓе ја дочека 2022 година.

Денеска се огласи на Инстаграм со провокативна фотографија на која наздравува со чаша вино и си ја честита Новат 2022 година самата на себе.

„Секогаш им наздравуваме на другите, секогаш на другите им посакуваме остварување на соништата, секогаш на други им честитаме успеси и празници… За промена јас ќе си наздравам СЕБЕСИ! На здравје, Јелена, беше голем борец во претходната година, беше добар и благороден човек, направи добри дела, беше вредна, крваво работеше и заработи, се трудеше и успеа! Беше прекрасна мајка, пријателка која сите ја посакуваат, соработник од соништата.. Нека тие е среќна Нова година, секоја чест што преживеа како лав, со гордо крената глава во добро и во зло! Јелена, на здравје за волшебните години кои доаѓаат! Живеј со полни гради и биди Јелена Карлеуша, онаа која е инспирација, пример и причина“, напиша Јелена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar)

Извор: Mondo.rs

Фото: Инстаграм


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1