ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/5/22 10:12 PM

Среќни денови во Јануари 2022 – Четири датуми отвораат нови можности и позитивни животни промени

Првиот месец од годината, според астролозите, носи позитивна енергија, прави да се чувствуваме подобро од вообичаено, а многумина ќе бидат мотивирани да работат на исполнување на новогодишните желби.

Хороскопот открива кои се најсреќните денови во јануари 2022 година, а овие датуми се идеални за нов почеток, остварување на амбициите и позитивни животни промени.

Како и секој период, јануари 2022 година има нумеролошки и астролошки среќни денови. Астролозите ги издвоија датумите кои ќе бидат особено добри за сите знаци од Зодијакот.

18 јануари – Крај на ретроградното движење на Уран

Ја ослободуваме негативната енергија што се акумулирала во нас. Од овој ден, многумина од нас ќе можат да заборават на она што не мачело во минатото. Уран што се движи по права линија ќе ни помогне да се исчистиме од стравовите и несигурноста.

Овој ден ќе биде полн со пријатни изненадувања.

24 јануари – денот на преминот на Марс во знакот Јарец

Марс ќе влезе во Јарецот на 24 јануари, каде што ќе остане до 5 март. Ова е одличен период за финансии, бидејќи присуството на Марс во природната 10-та куќа на хороскопот создава одлични услови за работа и носење важни одлуки.

29 јануари – Крај на ретроградното движење на Венера

Венера повторно се движи во директно одење, што ќе донесе романтична енергија. Оваа планета ќе ни даде силен позитивен поттик на љубовен план.

30 јануари – опаѓачка месечина во Јарец

Месечината на овој ден ќе опаѓа во однос на Земјата. Тоа значи дека неговото растојание до нас ќе биде сведено на минимум. Ова значително ќе ја зголеми неговата сила и моќната лунарна енергија.

Ако се земе предвид дека опаѓачката месечина ќе биде во соѕвездието Јарец, можеме да се надеваме дека денот ќе биде многу поволен. Се отвораат можности за реализација на големи планови.

Извор: Телеграф.рс

Фото: Pixabay


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1