ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/5/22 11:22 AM

(Видео) Бесплатно ја исчистила највалканата кујна во Европа, видеото стана хит на Тик Ток

Чистењето понекогаш може да изгледа страшно, но ако се соочиме со кујна која не е исчистена пет години, повеќето би помислиле дека е невозможно да се врати нејзиниот стар изглед. Но, како што пишува британски „Мирор“, една жена решила да го прифати предизвикот и да ја исчисти „највалканата кујна во Европа“, како што ја нарече, без да им наплати на сопствениците за својата работа.

Аури, која објавува на Тик Ток под корисничкото име @aurikatariina, сподели видео како ја чисти кујната и тврди дека на сопственикот на куќата му заштедила околу 15 илјади долари за чистење со тоа што го направила ова бесплатно.
Таа рече дека е спонзорирана од компанијата за чистење Scrub Daddy, која ги платила нејзиниот лет и престој во хотел и рече дека е повеќе од среќна што може да и помогне на жената која ја поседувала куќата.

На крајот од видеото, Аури покажала снимка од кујната, пред и потоа, оставајќи ги нејзините 5,5 милиони следбеници воодушевени од сјајните бели плакари и беспрекорно чистиот под.

@aurikatariinaDid you know this life hack? 😎👆Sorry @scrubdaddy❤️ ##lifehacks ##lifehaks ##hacks ##sink ##sinkclean♬ original sound – Dat boi

Видеото стана вирален хит и беше прегледано повеќе од 38 милиони пати, а корисниците ја пофалија Аури за нејзините напори да им помогне на другите.

„Многу луѓе не разбираат како можеше ова да се случи толку лесно, а истовреено сериозно. Навистина помогнавте некому и тоа не помина незабележано“, гласи еден коментар, додека друг додава: „Толку сте љубезни што им помагате на луѓето на кои им е потребна помош“. „Ти си херој. Мајка ми е инвалид и е ментално болна. Многу ми е драго што им помагате на оние кои не можат сами да си помогнат“, гласи еден коментар.

Извор: Vecernji.hr

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1