ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/4/22 10:15 PM

Злато, дијаманти и скапоцени автомобили – Познатите мајки ги опсипуваат со подароци после породувањето

Младите мајки од српската естрада по породувањето добија скапоцени подароци од своите сопрузи и горди татковци, но и од свекрвите.

Катарина Грујиќ се породи на 15 декември и роди девојче на кое гордите родители и го дадоа името Катја, а не штедеа на опрема за бебето, исто како што гордиот татко не штедеше на тазе мајката.

По породувањето и покрај другите трошоци, својата избраничка ја воодушеви со подарок од дури 7.000 евра со кој Каќа се пофали на социјалните мрежи.

Станува збор за нараквица на познат бренд, а Каќа над сликата напиша „најдобриот сопруг“.

Ана Николиќ по раѓањето на ќерката Тара, како што пишуваа медиумите, добила подарок од дури 70.000 евра од тогашниот сопруг Стефан Ѓуриќ Раста!

Во прашање беше автомобил марка „Mercedes GLC“.

Исто така, Ана Севиќ од избраниот Даниел Недељковиќ добила автомобил „мерцедес ГЛЦ“ вреден 70.000 евра. Според зборовите на тогашниот извор, скапоцениот подарок ја чекал по враќањето од породилиштето, бидејќи бил купен уште во декември минатата година, но таа го возела само кратко време по породувањето, не сакајќи да го напушти семејниот дом.

Наташа Беквалац, откако ја роди втората ќерка, од тогашниот сопруг Лука Лазукиќ доби дијамантски ланче. Како што објавија медиумите, тој и дал неколку илјади евра, а кога го видела пејачката плачела од воодушевување.

Има многу кои ги изненадија своите избранички со убав подарок по породувањето, но колку славни сакаат да се покажат беше јасно во случајот со Богдана Родиќ. Кога го роди Жељко Ражнатовиќ, Цеца имаше посебен подарок за неа, но и комплет.

Во тоа време медиумите зборуваа за златното ланче со дијаманти од 5.000 евра, кое пејачката внимателно го избра за снаата, во друштво на нејзината ќерка Анастасија. Наводно и порачале од странство и ја чекале во вилата во Љутиче Богдана, кога со синот излегла од породилиштето.

Извор/Фото: Мондо.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1