ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/4/22 6:04 PM

Бегал 20 години поради убиство, го уапсиле бидејќи не носел маска во продавница

Полицијата во Варшава уапси маж осуден за убиство, кој дваесет години е во бегство, бидејќи не носел маска во продавница, изјави во вторникот за AFP портпаролката на полицијата.

Мажот е приведен од полицијата во областа Биелани бидејќи не носел маска“, изјави Елвира Козловска.

45-годишниот маж е во притвор. Тој треба да одлежи 25-годишна затворска казна.

Козловска одбила да каже за какво убиство се работи.

Извор: Рс.н1инфо.ком


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1