ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/4/22 5:09 PM

Струмичанка (46) со фалсификуван ПЦР тест сакала да помине на Табановце

Регионалниот центар за гранични работи Север поднесе кривична пријава против О.Г.(46) од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „фалсификување на исправа“ и „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

На 20.11.2021 на Граничен премин „Табановце“ пријавената приложила фалсификуван ПЦР тест, информираат од МВР.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1